Звідки взялися кросівки? Історія найпопулярнішого спортивного взуття


Кросівки, безперечно, одне з найпопулярніших і найносіших взуття. Вони пов’язують покоління та професії - їх носять зірки року, актори, журналісти, блогери, а також діти молодшого шкільного віку. Мода на характерні білі підошви триває у світі безперервно кілька десятків років. Звідки взялися кросівки і що зробило їх такими відомими?

Гумова революція

Підошва кросівок - їх найбільш характерний елемент - зроблена з гуми. Вейт Вебстер вперше придумав використовувати цей матеріал для виготовлення взуття у 1832 році. Його ідея виявилася бичачим оком, тому він швидко запатентував її. Сучасне рішення було використано у спортивному взутті, яке охоче носили велосипедисти і використовували для гри в крикет. Ідея зробити справжнє спортивне взуття на гумовій підошві прийшла в голову Джозефу Вільяму Фостеру. Засновник невеликого англійського виробництва, відкритого в 1890 році, побачив потенціал гуми. Його харизма зробила малий бізнес впізнаваним, а бренд Reebok відомий у всьому світі донині.

Народжується зірка

Взуття виробництва Foster ще не нагадувало відомі спортивні моделі. Переломною датою в історії кросівок є 1908 рік. У США маркіз М. Конверс вирішив створити пару спортивного взуття для баскетболістів. Він розробив легке взуття, що сягає вище щиколотки на товстій гумовій підошві. Характерні, біла підошва і темний верх матеріалу плюс зірка на щиколотці - ось так виглядали перші кросівки All Stars. Символ бренду зберігся до наших днів. Дивлячись на взуття, ми можемо за кілька секунд розпізнати, чи є у когось на ногах оригінальні знакові конверси.

Шлях до вершини

Кросівки привело до вершин популярності Чарльза "Чака" Х. Тейлора - зірки баскетболу. Саме він показав світу білі підошви на майданчику для баскетболу. Він погодився рекламувати Conversa після внесення кількох виправлень до оригінального взуття. Тоді все сталося дуже швидко. Колеги та друзі, а найбільше прихильники Чака, хотіли, щоб його улюблені туфлі були на ногах. Світ спорту встановив новий тренд, за яким вулиця швидко пішла. Кросівки затопили міста США.

Кросівки на службі Батьківщини

Армія високо оцінила комфорт та універсальність кросівок. Чоботи стали обов’язковим спорядженням для солдатів у 40-50 -х роках минулого століття. Виявилося, що на формі є взуття на гумовій підошві також у однотонному одязі. Улюблені кросівки для армії? Це була відмінна і потрібна рекомендація для бренду Converse.

Рок -н -рол - кросівки в руках субкультур

У 1950-1960 -і роки взуття потрапило до ніг молодих людей з усього світу, захоплених новими тенденціями у музиці. Кросівки стали символом культурної революції та важливим елементом руху сили квітів. З тих пір взуття на білій гумовій підошві цілком прийнято музичними зірками. У наступні десятиліття учасники найбільших гуртів і солісти заснували їх для своїх концертів, зустрічей з фанатами або шопінгу. Курт Кобейн та Ексл Роуз відвідували «Конверси» у 90 -х роках. В даний час ми можемо побачити в них їх кумира -підлітка - Джастіна Бібера.

Кросівки в Польщі

Спортивне взуття були виготовлені в Польщі в 1930 -х роках компанією Stomil. Кросівки були найбільш вибраним взуттям для піших прогулянок - звідси і їх назва: "Бродяга" означає мандрівника або ровера.

Історія кросівок надзвичайно захоплююча. Думка про те, як ефективно використовувати гумові підошви, поширилася по всьому світу та з Європи, і до Сполучених Штатів. Спортивне взуття з баскетбольного майданчика швидко стало обов'язковим спорядженням для армії, а незабаром стало улюбленою моделлю зірок. Сьогодні характерна зірка на щиколотці відома у всьому світі, а Converse-одне з найбільш зношених туфель.