Звідки взялися кросівки? Історія найпопулярнішого спортивного взуття


Кросівки, безсумнівно, є одним з найпопулярніших і найбільш зношених взуття. Вони поєднують покоління і професії - їх носять рок-зірки, актори, журналісти, блогери, а також діти початкової школи. Мода на характерну, білу підошву є у світі безперервно протягом декількох десятиліть. Звідки взялися кросівки і що зробило їх настільки знаменитими?

Гумова революція

Підошва в кросівках - їх найбільш характерний елемент - виконана з гуми. Перша ідея використовувати цей матеріал для виготовлення взуття прийшла Wait Webster в 1832 році. Його ідея виявилася хітом, тому він швидко запатентував його. Сучасне рішення було використано в спортивному взуття, яке охоче носили велосипедисти і використовували для гри в крикет. Ідея створення справжнього спортивного взуття з гумовою підошвою осіла на голові Джозефа Вільяма Фостера. Засновник невеликої англійської мануфактури, відкритий в 1890 році, побачив потенціал каучуку. Його харизма зробила малий бізнес впізнаваним, а бренд Reebok сьогодні відомий у всьому світі.

Народження зірки

Виробництво взуття Foster не нагадувало відомих спортивних моделей. Датою прориву в історії кросівок є 1908 рік. У США маркіз М. Конверс вирішив створити пару спортивного взуття для баскетболістів. Він розробляв довжину щиколотки, легкі чоботи з густою гумовою підошвою. Характерні, біла зелевучка і темна поверхня матеріалу, плюс зірка на щиколотку - так виглядали перші кросівки All Stars. Символ бренду зберегся до наших днів. Дивлячись на туфлі, ми можемо розпізнати за кілька секунд, чи є у когось оригінальний, знаковий Convers.

Дорога до вершини

кросівки привело до висот популярності Шарля "Чака" Х. Тейлора - баскетбольної зірки. Саме він показав світові білі підошви на підлозі баскетбольного майданчика. Він погодився рекламувати розмову після внесення кількох виправлень до оригінальних взуття. Далі все пройшло дуже швидко. Друзі і друзі, і, перш за все, шанувальники Чака хотіли мати свої улюблені туфлі на ногах. Світ спорту встановив нову тенденцію, за якою швидко йшла вулиця. Кросівки затопили міста США.

Кросівки на службі на батьківщині

Армія оцінила комфорт і універсальність кросівок. В 40-х і 50-х роках минулого століття взуття стало обов'язковим обладнанням для воїнів. Виявилося, що рівномірне носіння взуття з гумовою підошвою також у цивільному. Кросівки улюблені армійські чоботи? Це була ідеальна і необхідна рекомендація для бренду Converse.

Rock'n'roll - кросівки в руках субкультур

У 1950-х і 1960-х роках черевики були на ногах молоді з усього світу, захоплені новими тенденціями в музиці. Кросівки стали символом культурної революції і важливим елементом руху квітки. З тих пір взуття з білою гумовою підошвою було повністю прийнято музичними зірками. У наступні десятиліття члени найбільших колективів і солістів заснували їх для своїх концертів, зустрічей з шанувальниками або покупками. У Conversach в 90-х, серед інших, Курт Кобейн і Axl Rose. В даний час ми бачимо їх як ідола підлітка - Джастін Бібер.

Кросівки в Польщі

Спортивне взуття вироблялися в Польщі в 1930-х роках Stomil. Кросівки були найпопулярнішим взуттям для походів - звідси їх назва: "Бродяга" - мандрівник або марсоход.

Історія кросівок надзвичайно захоплююча. Ідея того, як ефективно використовувати гумові підошви об'їхали світ і прийшли до США з Європи. Спортивне взуття з баскетбольного майданчика швидко увійшло в обов'язкове обладнання армії, і незабаром стало улюбленою моделлю зірок. Сьогодні характерна зірка на щиколотку знає весь світ, а Convers - одна з найбажаніших взуття.