Романтика від обкладинки: джинси та взуття!

Хто їх не знає, а хто не носить? Вони є іконою 20 століття: ДЖИНСИ!

Перші джинсові моделі були створені в Європі в XIX столітті, але версія, яку ми знаємо сьогодні, була створена в 1873 році Джейкобом Девісом та Леві Штраусом у Сан-Франциско, яке було невеликим містечком, охопленим золотою лихоманкою. Золотошукачам потрібен був міцний одяг, який був дешевим і зручним, а отже, простим у виготовленні. Інноваційною ідеєю Девіса та Штрауса було посилення швів та кишень мідними заклепками. Цікаво, що перші джинсові штани не застібалися на гудзики, а прив’язували до талії. Модель найвищої якості отримала номер 501, і вона швидко стала робочим одягом лісорубів, фермерів і, перш за все, ковбоїв. Однак історія джинсів "робочого класу" є лише прелюдією до їхньої великої кар'єри.

У 1950-х рр. Джинси одягали непокірні американські підлітки, і на це, очевидно, впливали зірки великого екрану: Мерилін Монро (у джинсах, яку вона зняла у фільмі "На краю") і Джеймс Дін (у "Повстанці без справи"). Саме тоді з’явилися джинсові сорочки та інші аксесуари. Саме тоді джинси стали символом молодіжної моди. У 1970-ті джинси стали формою непокірної молоді. Дзвони, довге волосся та джинсові сумки, які хіпі шили зі старих джинсів. У 90-х популярність джинсів вибухнула! Джинсовий одяг міг і повинен бути чим завгодно: штани, сорочка, куртка, взуття, гаманець та пов'язка на голову. Ви ще пам’ятаєте це з американських серіалів? Скільки волосся на голові! А далі? Порізи та кольори продовжували змінюватися. Вони повернулися і пішли до нижньої частини гардеробу, дзвіночків, трубок, потертих, з дірками, з пошиттям, мармуром ...

Джинси з’явилися в Польщі в 1950-х роках. Їх можна було придбати лише в ексклюзивних магазинах - Peweks чи секонд-хендах, де можна було придбати «надлишковий» одяг. На той час вони коштували зарплати у кілька місяців, і поряд з Pepsi-Cola були найбажанішим продуктом серед молоді. Як і в США, джинсові штани популяризували молоді зірки естради та кіно.

Однак денім - це не тільки штани та сорочки. Денім також поширився на аксесуари. До сьогоднішнього дня на вулицях можна зустріти людей, одягнених у загальний джинсовий вигляд. Це тенденція кількох сезонів тому, але цього року джинсова панує як аксесуар, одягнений на ноги! Як щодо джинсового взуття?

Джинсові туфлі (або взуття з тканин, схожих на джинсові тканини) можуть легко додати наряду недбалості в наряд або надати йому невимушеного вигляду. Одягаючи джинсові балерини зі спідницею, ми будемо виглядати менш офіційно, а джинсові кросівки з різнокольоровими брюками чудово підійдуть у всіх стилізаціях літа та вихідних. Ось вони, ти вже маєш око? :)