ПЛАТФОРМИ ТА СІЛЬСЬКІСТЬ ТА ІСТОРІЯ КОМФОРТНИХ ВЕЧЕР


Туфлі на підборах до найбільш комфортних не належать. Навіть якщо вони добре контурні і не завдають нам шкоди де завгодно, вони змушують ноги швидше втомлюватися, кровопостачання до ніг заважається, а ноги неприродно зігнуті. Проте деякі з нас повинні кожен день носити каблуки (наприклад, коли на робочому місці вимагає надпис на роботі), інші хочуть виглядати добре, а інші просто схожі на каблуки. Однак ми не завжди хочемо або можемо собі дозволити ходити на високих підборах цілий день, але ми все ще хочемо додати кілька сантиметрів. На щастя, є порада! Каблуки і клини приходять до нас з допомогою!

Взуття на підборах - не найзручніша. Навіть якщо вони добре профільовані і ніде нас не турбують, вони змушують ноги швидше втомлюватися, кровопостачання ніг утруднене, а стопи неприродно зігнуті. Однак деяким з нас потрібно носити підбори щодня (наприклад, коли дрес-код вимагає цього на роботі), інші хочуть виглядати добре, а третім так само, як підбори. Однак ми не завжди хочемо або можемо дозволити собі ходити на високих підборах цілий день, але все одно хочемо додати кілька сантиметрів. На щастя, для цього є порада! На допомогу приходять каблуки та клини!

 

Історія платформ і ходулей починається ще в Стародавній Греції і конкретніше в театрах. Стародавні театри могли вмістити до кількох тисяч глядачів, тому актори носили клини, щоб їх можна було побачити здалеку. Такі перші клини були виготовлені з декількох шарів шкіри.

У 15 столітті вони з'явилися у Венеції chopines. Це були черевики на платформі, яка досягала навіть 22 см у висоту! Вони служили дамам, захищаючи свої сукні від бруду та ґрунту. Мабуть просто chopines надихнув Роджера Вівера, який наприкінці 1930-х років створив взуття на платформі.

 

Однак, що таке платформи без клинів? Також наприкінці 1930-х, якщо бути точним у 1937 році, італійський дизайнер взуття Сальваторе Феррагамо представив нове революційне взуття: клиновий каблук, який має суцільно сконструйований каблук трикутної форми.

Першою людиною, яка поєднала обидва інноваційні рішення, була ексцентрична італійська дизайнерка - Ельза Скіапареллі. Саме вона в 1939 році представила взуття, що з'єднує клини та платформи. Ця модель швидко прийняла та поширилася серед жінок, слідуючи тенденціям. У 40-х роках важкі клини становили рівновагу для повітряних, шифонових суконь та модних тоді - капелюшків із шерстяного хліба.

Однак у 70-х платформа та клини набули популярності. Платформи носили влітку і клини. Вони добре поєднуються з широкими дзвіночками - природним чином подовжували фігуру. З тих пір популярність клинів і платформ не знизилася, навпаки.

У 90-ті роки революціонер Vivenne Westwood сконструював чорні, лаковані, шиповані туфлі на неймовірно високих платформах. Однак кілька сезонів тому Ізабель Марант представила на ринок рекордну популярність кросівок на клинах, які любили всі жінки, які хочуть поєднувати спортивний стиль з повсякденним.

Однак не будемо забувати про британського генія Олександра МакКуїна, який сконструював улюблене взуття леді Гаги під назвою "лінкор" або, як деякі кажуть, взуття з омарами або раком. Це, мабуть, найдивніше, але й найновітніше застосування платформ в історії моди. 

Не забувайте про клинові кросівки, які є ідеальним рішенням для весняних прогулянок!