Як видалити цвіль з взуття?


Готуючи взуття до нового сезону, ви можете зіткнутися з неприємним сюрпризом. Біле покриття на взутті, легко помітне, особливо на чорному взутті, може виявитися цвіллю. Іноді колір нальоту сірий, зеленуватий або коричневий. Ви напевно впізнаєте його за неприємним затхлим запахом, характерним для льохів. Таку цвіль можна знайти як на взутті з натуральної шкіри, так і на пластиці. Як з цим боротися? Як видалити цвіль з взуття?

Звідки береться цвіль на взутті?

Утворенню цвілі сприяють вологі умови, в яких використовується або зберігається взуття. Фактором, що викликає цвіль, є тривале зберігання вологого взуття, яке не було ретельно висушене у вологому стані, але також зберігання взуття у вологих місцях, наприклад у підвалі. Цвіль утворюється внаслідок розмноження сапрофітних грибів. Їх міцелій розвивається на взутті, покриваючи його «дублянкою», що є шкідливим явищем цвілі.

Як позбутися цвілі на взутті?

Якщо профілактика не вдалася і на вашому взутті утворилася цвіль, є способи позбутися від неї. Перевірений спосіб видалення цвілі-використання екологічно чистого методу оцет з водою. Перед цим спробуйте очистити форму тільки сухою, твердою щіткою для взуття. Робити це потрібно акуратно, щоб цвіль не проникала глибше. Залишки краще видалити вологою ганчіркою. Правильне чищення передбачає миття взуття розчином оцту і води у співвідношенні 1: 1. Згодом рекомендується просушити взуття паперовим рушником або сухою тканиною. Очищене таким чином взуття слід залишити сушитися в добре провітрюваному приміщенні, бажано восени та взимку біля обігрівача (але не на ньому або під ним, щоб взуття не деформувалося). Інший метод - використання скипидарної олії та гліцерину. Спочатку збризніть поверхню взуття олією, а потім втирайте гліцерин у шкіряну верхню частину.

Однак вищезазначені методи не підійдуть для взуття із замші або матеріалу. Тут слід використовувати спирт або інший високопроцентний спирт або аміачну воду (розчин аміаку з водою). Однак немає гарантії, що очищення цвілі від такого вимогливого матеріалу буде успішним. Пам’ятайте, що потрібно діяти обережно і не повторювати цю процедуру багато разів, оскільки високопроцентний спирт може висушити шкіру, а отже, призвести до руйнування взуття.

Якщо, незважаючи на всі ваші зусилля, цвіль не зникла або з’явилася знову, і взуття пахне затхлим, ви можете спробувати скористатися сильнішим засобом або передати взуття шевцю. Найкраще, однак, щоб уникнути цього неприємного явища, слід належним чином доглядати і підтримувати своє взуття. Остаточне, але найчастіше обране рішення - це придбання нового взуття. Тож якщо ваш старий пінетки запліснявілий, і ви не хочете боротися з рейдом, можливо, вам сподобаються моделі чорні плоскі ботильйони з пряжками Y225 або Чорні хутряні сумки марки Marquiz. Однак для чоловіків ми рекомендуємо його Черевики Челсі, наприклад Коричневі шкіряні ботильйони або Шкіряні ботильйони на блискавці «Нікополь 702».

Як уникнути появи цвілі на взутті?

 • Після кожного використання слід чистити взуття, бажано щіткою та чистою водою.
 • Також слід випрати внутрішню частину взуття і випрати внутрішні устілки.
 • Мокре взуття слід сушити повільно, бажано при кімнатній температурі, у провітрюваному приміщенні або на відкритому повітрі. З цією метою взуття не можна сушити на радіаторі або феном, оскільки це може спричинити розтріскування або деформацію взуття.
 • Для догляду за взуттям слід використовувати відповідні засоби. Зернова шкіра потребує змащення. Замшу та нубук не можна обробляти лаками та кремами для зернистої шкіри. Коли взуття виготовляється з водонепроникних матеріалів, необхідна відповідна просочення та вощення взуття.
 • Металеві елементи у взутті, такі як застібки та вушка для шнурків, слід змастити, щоб запобігти появі іржі.
 • Рекомендується уникати прання взуття в пральній машині.

Як зберігати взуття, щоб вона не гнила?

Правильне зберігання взуття не без значення для запобігання появи цвілі на взутті. Завжди тримайте в шафках чисте та сухе взуття. Найкращий спосіб зберегти своє взуття у формі - це використовувати взуттєві дерева або інші наповнювачі, такі як картон або газети. Щоб захистити взуття від пилу, деформацій і водночас не захаращувати інтер’єр, виробники пропонують різні способи зберігання. Залежно від вільного місця, взуття можна зберігати у взуттєвих шафах, органайзерах та шафах. На ринку є різні варіанти зберігання взуття в приміщенні: на полицях, рейках, драбинах, стелажах. Крім того, ви можете захистити своє взуття та водночас підтримувати порядок, використовуючи одне з перелічених нижче рішень:

 • Дерев'яні коробки - вони є ідеальним місцем для зберігання взуття, вони забезпечують відносно тривалий термін служби в порівнянні з картонними коробками. Вони пропонують достатньо місця, захищають від світла та забезпечують належну циркуляцію повітря. Вони рекомендовані виробниками найякіснішого взуття.
 • Коробки для взуття - недорога, легкодоступна форма, в магазинах можна знайти картонні, пластикові та тканинні коробки.
 • Мішечки - ми заощадимо простір, але не забезпечимо належного відокремлення від іншого взуття в гардеробі. На ринку навіть є ароматизовані сумки.
 • Вішалки - хороше рішення для чобіт і високих чобіт, за допомогою кріплення верхівки затискачами. Найкраще закріпити його, наприклад, картоном під затискачем, щоб він не залишив відбитку на шкіряному взутті.
 • Органайзери для дверей або стіни шафи - недороге рішення. Організатори з тканини з накладними кишенями дозволяють тримати ваш гардероб в охайності.

Якщо ви будете слідувати вищевказаним радам, належним чином доглядати і зберігати своє взуття, цвіль, ймовірно, не нападе на них. Однак, якщо це все -таки трапиться, наші поради щодо того, як видалити цвіль із взуття, повинні бути корисними. В іншому випадку прийшов час зробити нову покупку - модель неодмінно приверне вашу увагу до KeeShoes!