Як прибрати цвіль з взуття?


Готуючи взуття до нового сезону, ви можете зіткнутися з неприємним сюрпризом. Біле покриття на взутті, легко помітне, особливо на чорному взутті, може виявитися пліснявою. Іноді колір нальоту - сірий, зеленуватий або коричневий. Ви, безумовно, впізнаєте це по неприємному затхлому запаху, характерному для підвалів. Таку цвіль можна знайти як на натуральному, так і на пластичному взутті. Як з нею боротися? Як прибрати цвіль з взуття?

Звідки береться цвіль на взутті?

Утворенню цвілі сприяють вологі умови, в яких взуття використовується або зберігається. Фактор, що викликає цвіль, - це тривале зберігання вологого взуття, яке після намокання не було ретельно висушене, а також зберігання взуття у вологих місцях, наприклад у підвалі. Утворення цвілі відбувається за рахунок розмноження сапрофітних грибів. Їх міцелій розвивається на взутті, покриваючи його «дублянкою», шкідливим явищем цвілі.

Як позбутися від цвілі з взуття?

Якщо профілактика не вдалася і на взуття утворилася цвіль, є способи її позбутися. Перевіреним способом видалення цвілі є використання екологічного методу оцту з водою, Заздалегідь варто спробувати очистити цвіль тільки сухою жорсткою щіткою для взуття. Це потрібно робити акуратно, щоб цвіль не проникала глибше. Залишок найкраще видалити вологою ганчіркою. Правильне прибирання полягає в митті взуття розчином оцту-води, змішаним у співвідношенні 1: 1. Рекомендується сушити взуття паперовим рушником або сухою ганчіркою. Так очищене взуття слід залишити сушитися в добре провітрюваному приміщенні, бажано восени і взимку біля обігрівача (але не на ньому чи під ним, щоб взуття не деформувалося). Ще один метод - використання скипидарної олії та гліцерину. Спочатку нанесіть олію на поверхню взуття, потім втирайте гліцерин у шкіряний верх.

Наведені вище методи не спрацюють у випадку із замшевим чи матеріальним взуттям. Тут слід використовувати спиртову або іншу високопроцентну спиртну або аміачну воду (розчин аміаку з водою). Однак немає гарантії, що очистити цвіль таким вимогливим матеріалом вдасться. Не забудьте бути обережними і не повторюйте цю процедуру багато разів, оскільки алкоголь з високим відсотком може пересушити шкіру, що призведе до руйнування взуття.

Якщо, незважаючи на найкращі зусилля, цвіль не зникла або знову з’явилася і взуття пахне затхлою, можна спробувати скористатися більш сильним засобом або віддати взуття шевцю. Однак краще уникати належного догляду та обслуговування взуття, щоб уникнути цього неприємного явища. Остаточне, але найчастіше обране рішення - це придбання нового взуття. Так що якщо ваш старий пінетки цвілі, і ви не хочете боротися з нальотом, можливо, вам сподобаються моделі чорні плоскі чоботи з пряжками Y225 або Маркіз Теплі сумки з хутром чорного кольору, Однак ми рекомендуємо чоловікам штиблети з гумкою, наприклад Шкіряні чоботи Moskała коричневі або Нікополь 702 шкіряні чоботи на блискавку,

Як уникнути цвілі на взутті?

 • Чистіть взуття після кожного використання, бажано щіткою та чистою водою.
 • Також вимийте внутрішню частину взуття і вимийте устілки.
 • Суху взуття слід сушити повільно, бажано при кімнатній температурі, у провітрюваному приміщенні або на відкритому повітрі. Для цього не слід сушити взуття на радіаторі або феном, оскільки це може спричинити розтріскування або деформацію взуття.
 • Для догляду за взуттям використовуйте вироби, відповідно розроблені. Зернова шкіра потребує олії. Замшу та нубук не можна обробляти повноцінними пастами та кремами. Коли взуття виготовлена ​​з водонепроникних матеріалів, потрібна належна просочення та нанесення воском взуття.
 • Металеві елементи взуття, наприклад, шнурки та шнурки, не слід змащувати, щоб вони не іржавіли.
 • Рекомендується уникати прання взуття в пральній машині.

Як ви зберігаєте взуття, щоб вони не цвіли?

Правильне зберігання взуття не має значення для запобігання явища цвілі на взутті. Завжди тримайте взуття чистим і сухим у шафах. Найкраще подбати про форму взуття, використовуючи дошки або інші наповнювачі, такі як картон або газети. Щоб захистити взуття від пилу, деформацій і в той же час не захаращувати інтер’єр, виробники пропонують різні способи зберігання. Залежно від наявного місця, взуття можна зберігати в шафах для взуття, органайзерах, шафах. На ринку є різні варіанти зберігання взуття в приміщенні: на полицях, рейках, драбинах, стелажах. Крім того, ви можете захистити своє взуття, зберігаючи порядок, використовуючи одне з перелічених нижче рішень:

 • Дерев'яні ящики - вони ідеальне місце для зберігання взуття, вони забезпечують відносно довгий термін зберігання в порівнянні з картонні коробки. Вони пропонують достатньо місця, захищають від світла та забезпечують належну циркуляцію повітря. Їх рекомендують виробники взуття найвищої якості.
 • Коробки для взуття - недорогий спосіб, легкодоступна форма, в магазинах ви знайдете як картон, пластик, так і матеріал.
 • Мішечки - ми заощадимо простір, але не забезпечимо належного відділення від іншого взуття в гардеробі. На ринку є навіть ароматні сумки.
 • Вішалки - хороше рішення для черевиків і високого взуття за допомогою кріплення верхньої частини затискачами. Найкраще закріпити, наприклад, картоном під затискачем, щоб він не залишав відбитку на шкіряному взутті.
 • Органайзери для дверей або стіни для шафи - недороге рішення. Зроблені з тканини, органайзери з вбудованими кишенями допомагають організувати гардероб.

Якщо ви будете дотримуватися вищезазначених порад, ви належним чином доглядатимете за собою та зберігатимете взуття, тоді цвіль, швидше за все, не нападе на них. Якщо це сталося, проте, наші поради щодо видалення цвілі з взуття повинні бути корисними. Інакше настане час для нової покупки - якась модель обов'язково приверне увагу до ButyModne.pl!